Čo si robil v zime?

  • 1

Je zima, budem stavať až zajtra, teraz ma ponuky stavebných firiem nezaujímajú.

Áno, aj my súhlasíme s tým, že je lepšie stavať v mesiacoch, kedy je teplota stabilne nad +5°C, aj keď dnešné technológie umožňujú realizovať určité stavebné práce aj pri nižších teplotách.
Ale pozor, ak naozaj chcete stavať na jar, je dobré začať už práve teraz. Výber projektu, zaistenie financií, výber realizátora stavby. Ak čítate tento článok, ste na našich stránkach a tu nájdete aj vhodné KATALÓGOVÉ PROJEKTY DOMOV, ktoré s Vami môžeme zrealizovať a naše finančné oddelenie je pripravené Vám pomôcť aj s vybavovaním financovania stavby Vášho domu.

Budem sa opakovať, ale ak chcete naozaj stavať na jar, je dobré začať s vybavovaním už teraz. Výhodou bude menej ľudí na úradoch a viac kľudu na doriešenie detailov. Niektoré drobnosti môžu neskôr strpčovať život a nie je dobré ich podceniť. Napríklad umiestnenie kuchynskej linky, kde dať sporák, kde dať dres apod. Prečo sa nám nevojde naša vysnívaná sedačka do obývačky a ďalšie. V časovom strese sa môže na tieto veci ľahko zabudnúť a pritom stačilo dohodnúť s projektantom, že posunieme niektorú stenu o pár centimetrov ďalej, alebo preložíme nejakú trubku či kábel.

Vybavovanie všetkých potrebných povolení a ďalších náležitostí skutočne nejaký čas zaberie. A keď už budú všetky povolenia vybavené, projekt do detailov schválený, realizácia bude o to rýchlejšia. Výhodou našich montovaných nízkoenergetických domov je, že počas čakania na teplejšie počasie naši robotníci vo výrobnej hale nezaháľajú, ale chystajú jednotlivé panely. A ak s príchodom vyšších teplôt zrealizujeme základovú dosku, po jej vytvrdnutí sa ihneď paneli privezú na stavbu a hrubá stavba je za pár dní hotová.

Porovnávač

Porovnať